Neden AÖF Çıkmış Sorular

Aöfyayın.com'dan satın alacağınız Çıkmış Soruları fotokopicilerde satılan inernet çıktısı halinde satışa sunulan çıkmış soruları ile karıştırmayınız.
Çünkü biz, sattığımız soruların her birini sizler için tek tek dizgisini yaparak kitap kalitesine dönüştürülmekte ve sizlerin kullanırken keyif alacağınız bir tasarım ve hizmet anlayışı ile sizlere ulaştırımaktayız.  Örnek Kitapçığımız

Neden Çıkmış Sorular

AÖF sınavlarının müfredatını fakülte ders kitapları oluşturmaktadır. Sınavlarda bu kitaplardaki bilginin dışında herhangi bir konudan soru sınavlarda sorulmamaktadır.  Bu kitaplarda uzun yıllar okutuldukları için ve kitap içeriği değişmediği sürece önceki yıllarda çıkmış olan sorular, önümüzdeki aylarda yapılacak sınavlarda tekrar sorulabilmekte yada aynı soru başka bir şekilde tekrar soru olarak sorulabilmektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse, ders kitabı değişmediği sürece çıkmış sorulardan ders çalışmak hem konunun öğrenilmesine fayda sağlar hemde sınavda çıkabilecek muhtemelvaynı  sorulara doğru cevap vermenize imkan sağlar.

Neden Son 5 Yıl Soruları

AÖF ders kitaplarını belli aralıklarla güncellediği için bazen Arasınav konuları Final konularına dönüşmüş olmakta bazende Final konuları Arasınav konularına dönüşmekte. Bazense ders kitabı komple değişerek, yeni bir kitap yayınlanmakta böylece çıkmış sorulardan ders çalışmanın hiç bir faydası olmadığı gibi değişen bilgilerin yanlış öğenilmesinede sebep olmaktadır çok eski çıkmış sorular. (Örnegin Vergi Kanunları ve Vergi Oranları)

Bizler yayına açmış olduğumuz derslerdeki değişikleri AÖF internet sitesinden takip ederek soruların mümkün olduğunca güncel olanlarınının sizlere ulaşmasını sağlamaya çalışmaktayız. Bu nedenle son 10-12 yıl soruları yerine 5 yıl sorularını sizlerin hizmetine sunmaktayız.

Sınavlara Hangi Sorular İle Çalışmak Gerekir.

AÖF sisteminde ders kitabının tüm ünitelerinin ilk yarısı arasınav konuları tamamı ise final sınavı konularını oluşturmaktaıdır. Final sınavında başarılı olamayanlar için tüm üniteleri kapsayan bütünleme sınavı yapılmaktadır. 
Sınavlarda çıkmış sorulardam tam olarak faydalanmak için Arasınav+Final+Bütünleme sınav sorularına birlikte çalışmakta fayda vardır. Çünkü bir yılın bütünleme sınavında  sorulmuş bir soru bir sonraki yılın arasınav sorusu olarak karşınıza çıkabilir.

Bunun için yapmanız gereken
Arasınav için, Geçmiş yıllar arasınav sorularının tamamı ile Final ve Bütünleme sınavlarının ilk sorularından çalışmalısınız.
Çünkü Final ve Bütünlemede sorulan soruların ilk %30'u arasınav konularından sorulmaktadır.
Örneğin Finalde 30 soru varsa bunların 30X%30=9 sorusu Arasınav konularıdır. 2010 Final sorusu 2011 Arasınav sorusu olarak karşınıza çıkabilir

Final ve Bütünleme sınavları için arasınavlar final soruları ve bütünleme soruları. 
Bütünleme sınavına girmek istemesekde, bütünleme soruları çoğu zaman bir sonraki yıl sorusu olarakda karşımıza çıktığı görülmektedir.

Aöf Yayın Satış Mağazası © 2015